\
 

Odwodnienia

OdwodnieniaNiezależnie od tego, czy nasze rynny pokryły się rdzą lub też wiatr odrobinę je powykrzywiał – dopóki są przytwierdzone do budynku –  mają za zadanie odprowadzać wodę z dala od ścian budynku.
Ponieważ na rynku istnieje wiele rodzajów systemów orynnowania, postaram się przybliżyć te, które mi wydają się być najlepszym rozwiązaniem.
Pierwszym typem orynnowania godnego naszej uwagi są rynny wykonane ze stali powlekanej lub lakierowanej. Rynny pokryte są różnymi warstwami, które mają na celu chronić je przed rdzą i zarysowaniami. Ważne jest to, iż rynny ze stali powlekanej nie powinny znajdować się w sąsiedztwie konarów drzew z racji tego, że te mogą swoimi gałęziami doprowadzić do uszkodzeń warstw ochronnych. Pół wieku –  to czas, jaki powinny one wytrzymać na naszym dachu.
Drugim, lecz nieco droższym typem systemów – są rynny zrobione z aluminium. Rynny te pokryte są zazwyczaj lakierem, chociaż można dostać takie, które są pokryte poliestrem lub akrylem. Posiadają jednak swoje wady. Nie mogą one być montowane w styczności z innymi metalami oraz betonem, czyli nie mogą być stosowane na dachach z dachówką betonową.
Żywotność rynny aluminiowej określa się na około 120 lat.
Najdroższym rozwiązaniem dziś są rynny cynkowo tytanowe. Ten typ posiada jednak wiele ważnych zalet – takie jak na przykład to, że rynny tego typu nigdy nie będą wymagać od nas malowania i nigdy nie pokryją się rdzą. Ich naturalną powłoką ochronną jest warstwa patyny, która pojawi się na nich po kilku dniach po założeniu. Ich trwałość określa się w przedziale od 80 do 120 lat. Duży wybór rynien znajdą Państwo w firmie SteelProfil.

Copyright © 2018 Huta Będzin