\
 

Obróbki blacharskie

Obróbki blacharskie koloryDo budowy sklepów, fabryk czy innych budynków w ostatnim czasie bardzo często używa się elewacji blaszanej. Do tego rodzaju elewacji stosuje się najróżniejsze rodzaje blach o różnych kształtach oraz profilach – pokryte w zależności od potrzeb właściwymi powłokami.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że przy tego rodzaju elewacji na budynku będzie sporo szczelin – wynikających z łączenia blachy. Szczeliny te mogą być powodem dostawania się do środka wody opadowej.
I tu pojawia się rola najważniejszego elementu czyli obróbki blacharskie. Ma ona głównie służyć do tego, aby wszystkie te miejsca zostały szczelnie zakryte i chronić przed dostawaniem się do środka wody, jak i również ochraniać naszą elewację przed niszczącym działaniem wiatru – czytaj dalej.
Są jednak miejsca na budynku, którym należałoby się przyjrzeć dokładniej, czyli zadbać o to, aby problemy nigdy się nie pojawiły. Mowa tu o oknach, które będą zlokalizowane na niskich wysokościach, gdzie ludzie będą mieli do nich dostęp.
Wszędzie tam, gdzie pojawiają się parapety, pojawiają się również ci, którzy mają ochotę na nie usiąść. Standardowo obróbki blacharskie są wykonywane z blachy o grubości 0,50 mm. Jednak właśnie w miejscach, gdzie wymaga się od obróbki blacharskiej większej odporności, powinno się używać blachy o grubości nawet 0,70 mm.
Obróbki blacharskie wykonane z tak grubej blachy na pewno zakryją wszystkie istotne miejsca dookoła okien, ale również będą odporne na działanie ludzi i na pewno nie poddadzą się sile wiatru. Jest to najlepsze rozwiązanie, aby odpowiednio zabezpieczyć obiekt.

Copyright © 2018 Huta Będzin