\
 

Hale Stalowe

Hale Stalowe Modułowe z płyt warstwowychW budownictwie przez wieki wykorzystywało się takie surowce jak beton, cegły i tym podobne materiały budowlane. Minusem takiej technologii budowania fabryk i magazynów był czas, jaki trzeba było poświęcić na to. aby konstrukcja była gotowa do użytku.
W czasach wielkiej rewolucji przemysłowej, która miała swój początek w XVII wieku, coraz bardziej przywiązywano wagę do czasu realizacji danej inwestycji czy zadania. Dlatego też nawet zwykli pracownicy przerzucający hałdy węgla odczuli zmiany w postaci nowych rodzajów łopat czy nawet instrukcji wykonywanych ruchów, aby ich praca była wydajniejsza.
Skoro wszystko zaczęło się tak bardzo zmieniać to i oczywiście w samym budownictwie musiały pojawić się nowe technologie. I oczywiście tak się stało, a głównie za pomocą stali, która zaczęła być w coraz szerszy sposób stosowana.
Można to było zaobserwować na przykład na dworcach kolejowych, których dachy wykonywane były ze stalowych belek oraz stalowych łączników, a następnie konstrukcja taka była pokrywana szkłem lub drewnem. Nie zapomina się także o montażu klap dymowych i doświetli. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie DWD Bautech – http://dwdbautech.pl/
Obecnie konstrukcje stalowe stanowią podstawę budownictwa przemysłowego, ale i użytkowego. Stal zyskała sobie nowe oblicze i jest wykorzystywana jest nie tylko do konstrukcji, ale także do samych pokryć dachowych lub kompletnych elewacji budynków.
Przykładem nowej technologii łączącej efektywność z oszczędnością są hale modułowe. Jest to konstrukcja, której postawienie zajmuje około 30 dni. Hale modułowe składają się z konstrukcji stalowej oraz elewacji wykonanej najczęściej z materiału pod nazwą płyty warstwowe. Dodatkowo – instalowane są elementy takie jak świetliki i klapy dymowe – szukaj tu.
Gotowa hala dostarczana jest na miejsce gdzie ma stanąć, a tam grupie ludzi pozostaje już tylko złożenie takiej konstrukcji w gotowy budynek.

Copyright © 2018 Huta Będzin