\
 

Dachówki tradycyjne i blachodachówka

blachodachówkaKiedyś najczęściej wybieranym materiałem na pokrycie dachu była dachówka ceramiczna bądź cementowa. W zasadzie trudno je od siebie rozróżnić, ponieważ wyglądają bardzo podobnie i nawet ich parametry są mocno do siebie zbliżone.
Dachówki ceramiczne są jednym z najstarszych typów pokryć dachowych i zarazem jednym z najtrwalszych, dlatego ich producenci dają na tego typu dachówki trzydzieści lat gwarancji, chociaż ich trwałość w rzeczywistości może wynosić nawet do stu lat. Natomiast dachówki cementowe i betonowe są trochę mniej trwałe od ceramicznych, bo ich trwałość ocenia się na około siedemdziesiąt lat.
Chociaż są to tak zwane pokrycia ciężkie to jednak są one sporo lżejsze od dachówek ceramicznych i przy tym też ich cena jest odpowiednio mniejsza. Także jak widać wybór będzie zależał w zasadzie od zasobności  portfela inwestora, bo różnice pomiędzy nimi są naprawdę niewielkie i nie mają znacznego wpływu na jakość użytkowania. Ponadto zdaniem wielu profesjonalistów, zajmujących się wykonywaniem pokryć dachowych, układanie dachówek cementowych czy betonowych jest łatwiejsze niż układanie dachówek ceramicznych.

Obecnie blachodachówka – imitująca swoim wyglądem tradycyjne dachówki – zyskuje coraz większy rynek i w wielu przypadkach stanowi konkurencję dla cementowych czy ceramicznych pokryć. Dzieje się tak przede wszystkich dlatego – że jest to materiał lżejszy, tańszy i szybszy w montażu. Na stronie internetowej można znaleźć ciekawą ofertę wysokiej jakości blachodachówek.

Copyright © 2018 Huta Będzin