\
 

Blachy Trapezowe

Blachy trapezoweCzęsto spotykanym materiałem wykorzystywanym do budowy różnych obiektów są blachy trapezowe. Znajdują one coraz to nowsze zastosowanie, a jest to spowodowane ich dużą wytrzymałością i innymi zaletami.
Można nawet zaobserwować wykorzystywanie blachy trapezowej do stawiania ogrodzenia, ale powiedzmy sobie szczerze – nie wygląda to najlepiej, a płot taki jest raczej żaglem niż z ogrodzeniem, który w dodatku może dość mocno hałasować i nie wygląda estetycznie.
Co by nie powiedzieć, blachy trapezowe są bardzo tanie, co sprawia, że większość ludzi jest w stanie pobudować sobie na przykład garaże za niewielkie pieniądze. Zresztą temat ten został podchwycony przez wiele firm i obecnie można kupić już gotowe konstrukcje garaży wykonanych przede wszystkim z blachy trapezowej.
Najczęściej blachy trapezowe są jednak wykorzystywane jako pokrycie dachowe w wielu rodzajach budownictwa. Ich niska cena oraz niewielka waga sprawiły, że stały się bardzo popularne i inwestorzy często korzystają z tego rozwiązania.
Jednak najważniejszą ich cechą jest duża wytrzymałość. Zazwyczaj blachy trapezowe montowane są na dużych płaskich dachach na budynkach przemysłowych.
Z powodu wytrzymałości, jaka musi cechować dachy płaskie czy też dachy o bardzo niewielkim spadzie, wykorzystuje się nieco inny rodzaj blach trapezowych. Różnica polega na tym, że blachy są po prostu znacznie grubsze (ich grubość sięga nawet 1,25 mm.).
Dzięki takiej grubości dach staje się jeszcze odporniejszy i jest w stanie więcej udźwignąć, czyli spełnia swoje zadanie.

Copyright © 2018 Huta Będzin